Здоров'ятко

Харчування дітей у школі.

Всім відомо, що для нормального росту і розвитку харчування дитини має бути корисним і збалансованим, дуже важливо також дотримуватися певного графіка прийому їжі. Однак коли дитина знаходиться в школі, батьки не можуть стежити, що і коли він їв. Тому харчування дітей у школі — Питання, яке хвилює багатьох батьків.

Оскільки дитина проводить у школі добру половину, а то й більшу частину свого дня, а для розумової та фізичної активності йому потрібна енергія, він неодмінно повинен нормально харчуватися. Зазвичай батьки вибирають з трьох основних варіантів: Організоване шкільне харчування, принесений з дому обід або кишенькові гроші.
Безумовно, обід у шкільній їдальні зазвичай є оптимальним варіантом. По-перше, ви можете бути впевнені, що дитина буде їсти в один і той же час, а не коли йому захочеться. По-друге, в раціоні дитини обов’язково повинна бути гаряча їжа і супи, які неодмінно присутні в шкільному меню. До того ж, раціон, пропонований шкільній їдальні, розрахований саме на потреби зростаючого організму дитини.
На жаль, вищеописана ситуація досить ідеалізована. Незважаючи на те що у шкільних їдальнях зобов’язані стежити за якістю продуктів та дотриманням умов процесу приготування їжі, на практиці якість шкільної їжі часто примушує бажати кращого. Крім того, деякі діти потребують спеціальному раціоні, який шкільна їдальня надати їм не може. Мова йде про дітей, які страждають від харчової алергії та деяких захворювань (наприклад, гастриту або діабету).
У такому випадку доведеться давати дитині обід з собою. І пари бутербродів буде явно недостатньо: дитині потрібен повноцінний обід, що включає і білкову, і вуглеводну їжу. Готуючи обід, доведеться проявити фантазію, так як в школі у дитини навряд чи буде можливість розігріти його. А це означає, що потрібно готувати такі страви, які будуть досить смачними і в холодному вигляді. Як варіант, можна купити ланч-бокс з подвійними стінками, зберігає температуру їжі протягом декількох годин.
Отже, в шкільний обід для дитини бажано включити джерела як білків (м’ясо, рибу, іноді — яйця), так і вуглеводів (кашу). Також потрібно обов’язково давати дитині з собою свіжі фрукти та овочі і який-небудь кисломолочний продукт (наприклад, йогурт). Час від часу можна робити і сендвічі, але бажано використовувати для них цільнозерновий хліб, замість ковбаси використовувати нежирне відварене м’ясо (наприклад, індичку) і не забувати додавати в сендвіч овочі. Як десерт замість тістечок і цукерок краще покласти дитині з собою свіжі фрукти, сухофрукти, горіхи і т. п.
Не забудьте подбати і про пиття: у дитини повинна бути пляшка з водою або термос з чаєм. Фруктовий сік «з пакета» — не кращий вибір, так як в таких соках багато цукру. Глюкоза викликає відчуття насичення, проте надійним джерелом енергії не є, так як ставиться до «швидких» вуглеводів. Але можна дати дитині сік, розведений водою. Будь-які солодкі газовані напої під забороною.
При організованому харчуванні в шкільній їдальні вчителі зазвичай стежать за тим, як поїли діти. Якщо ви даєте дитині обід з собою, ніхто не зможе проконтролювати, з’їв він його чи ні. Тому в обід повинні входити лише ті продукти і страви, які дитині подобаються (Якщо він відмовляється їсти якусь страву будинку, навряд чи він буде їсти його в школі, коли його ніхто не контролює).
Батькам дітей молодшого віку можна перейняти японську практику приготування бенто — Упакованих в спеціальну коробочку ланчів, які винахідливі японські мами прикрашають восьминогами з сосисок, квітами та звірятами з овочів і т. п. Зараз в інтернеті можна придбати повний набір аксесуарів для бенто — від ланч-боксів до роздільників і формочок. Правда, приготування такого шкільного обіду відніме більше часу, але якщо завдяки цьому ваша дитина буде краще харчуватися в школі, зусилля того варті.
Кишенькові гроші можна вважати гіршим варіантом організації харчування дитини в школі. Навряд чи він витратить їх на корисну їжу, швидше за все, вирішить перебитися смачними, але шкідливими снеки (у кращому випадку — булочками і пиріжками, які хоч і корисніше чіпсів, але збалансований раціон скласти не можуть).
Отже, кращий варіант харчування дитини в школі — це організовані сніданки та обіди в їдальні, якщо їдальня в вашій школі пропонує якісну їжу. Якщо ж з якоїсь причини дитина не може харчуватися у шкільній їдальні, потрібно давати йому з собою корисний, збалансований і при цьому смачний обід. Завдання не з простих, але чого не зробиш заради здоров’я дитини!


Гімнастика для очей
Фізкультхвилинка




ОБЕРЕЖНО ГРИП!
Пам′ятка для батьків
Що повинні виконувати батьки, щоб попередити зараження грипом дітей:
§     особистим прикладом виховувати у дітей дотримання правил особистої гігієни та ретельно їх виконувати;
§     обмежувати перебування дітей у місцях масового скупчення людей;
§     носити двошарову марлеву пов′язку або разову маску, міняти її кожні 4 години;
§     мити руки з милом протягом 20 секунд;
§     споживати харчові продукти з високим вмістом вітамінів, або вітамінні та інші препарати, що підвищують захисні сили організму;
§     якщо немає алергічних проявів, давати мед та інші продукти бджільництва, цибулю, часник, чорну редьку, хрін, трав′яні чаї;
§     прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку відразу ж після використання потрібно викидати;
§     змазувати слизові оболонки носа 0,25% оксоліновою маззю або олійним настоєм часнику з цибулею.
Які ознаки захворювання у дитини повинні примусити батьків негайно звернутися за медичною допомогою:
§     скарги на сильний головний біль;
§     прискорене або ускладнене дихання;
§     синюшність навколо рота, інших шкірних покровів;
§     поява на тілі крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі;
§     висока температура тіла;
§     відмова від пиття;
§     важко розбудити дитину, відсутня її реакція на звернення;
§     надмірне збудження або поява судом;
§     поява блювання, часті рідкі випорожнення;
§     відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.
Що робити, якщо дитина захворіла на грип:
§     залишити вдома;
§     покласти в ліжко і негайно викликати лікаря;
§     розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою;
§     виділити індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;
§     одягнути двошарову марлеву пов′язку або разову маску;
§     мити руки з милом після кожного контакту з хворою дитиною;
§     провітрювати приміщення декілька разів на добу;
§     робити вологе прибирання приміщень оселі з використанням дезінфікуючих засобів;
§     давати хворій дитині пити багато рідини до приходу лікаря (сік, негазована вода, морс, компот тощо).

Комментариев нет:

Отправить комментарий